Vishay/BCcomponents MKP385620025JPM4T0
MKP385620025JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385620025JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 20UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385620025JPM4T0.pdf
Availability of MKP385620025JPM4T0
QUANTITY
MKP385620025JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385620025JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385620025JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package91
Packaging*
Capacitance20µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385620025JPM4T0
Related LinksMKP385620, MKP385620025JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385620025JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385620025JPM4T0
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.1A 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL MOD FRAM CC3000 LSR datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 28-HSOP datasheet.pdf