Vishay/BCcomponents MKP385622040JYI2T0
MKP385622040JYI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385622040JYI2T0
Brief Description
CAP FILM 22UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385622040JYI2T0.pdf
Availability of MKP385622040JYI2T0
QUANTITY
MKP385622040JYI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385622040JYI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385622040JYI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385622040JYI2T0
Related LinksMKP385622, MKP385622040JYI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385622040JYI2T0 Details Description
Related parts for MKP385622040JYI2T0
FUSE GLASS 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 120SEC 28-TSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf