Vishay/BCcomponents MKP385622040JYP2T0
MKP385622040JYP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385622040JYP2T0
Brief Description
CAP FILM 22UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385622040JYP2T0.pdf
Availability of MKP385622040JYP2T0
QUANTITY
MKP385622040JYP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385622040JYP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385622040JYP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385622040JYP2T0
Related LinksMKP385622, MKP385622040JYP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385622040JYP2T0 Details Description
Related parts for MKP385622040JYP2T0
RES SMD 5.76M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN 100V 6A LEADED BUTTON datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
PORT-POWERED SERIAL CONVERTER datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf