Vishay/BCcomponents MKP385624025JPI2T0
MKP385624025JPI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385624025JPI2T0
Brief Description
CAP FILM 24UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385624025JPI2T0.pdf
Availability of MKP385624025JPI2T0
QUANTITY
MKP385624025JPI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385624025JPI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385624025JPI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package77
Packaging*
Capacitance24µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385624025JPI2T0
Related LinksMKP385624, MKP385624025JPI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385624025JPI2T0 Details Description
Related parts for MKP385624025JPI2T0
CONN PLUG WATERPROOF 3POS FMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250MA SOD323 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 30" X 66" datasheet.pdf
COVER SR BTS 3 KIT datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 120MA 26 OHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HDR 30P RA SPC datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf