Vishay/BCcomponents MKP385624025JPM2T0
MKP385624025JPM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385624025JPM2T0
Brief Description
CAP FILM 24UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385624025JPM2T0.pdf
Availability of MKP385624025JPM2T0
QUANTITY
MKP385624025JPM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385624025JPM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385624025JPM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package77
Packaging*
Capacitance24µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385624025JPM2T0
Related LinksMKP385624, MKP385624025JPM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385624025JPM2T0 Details Description
Related parts for MKP385624025JPM2T0
INLET C14 4.8X0.8MM QC RIVET MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
266H WRENCH datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf