Vishay/BCcomponents MKP385627016JPP2T0
MKP385627016JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385627016JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 27UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385627016JPP2T0.pdf
Availability of MKP385627016JPP2T0
QUANTITY
MKP385627016JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385627016JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385627016JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package77
Packaging*
Capacitance27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385627016JPP2T0
Related LinksMKP385627, MKP385627016JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385627016JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385627016JPP2T0
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W SOT89 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEATSINK 1.95" TO220 datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 64TQFP datasheet.pdf
LEAD TEST MINIHK-RA BANAPLG GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
LED BASED BA15D TOWER RED datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf