Vishay/BCcomponents MKP385633025JPM2T0
MKP385633025JPM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385633025JPM2T0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 33UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385633025JPM2T0.pdf
Availability of MKP385633025JPM2T0
QUANTITY
MKP385633025JPM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385633025JPM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385633025JPM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385633025JPM2T0
Related LinksMKP385633, MKP385633025JPM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385633025JPM2T0 Details Description
Related parts for MKP385633025JPM2T0
CONN HEADER LOPROFILE 50POS .100 datasheet.pdf
IC DDR-II TERMINATION REG 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 12X LANYARD SMD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES MO 2W 10K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 150E 8.25KV BOL datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 7POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 500MA 1.92 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf