Vishay/BCcomponents MKP385639025JYP5T0
MKP385639025JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385639025JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 39UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385639025JYP5T0.pdf
Availability of MKP385639025JYP5T0
QUANTITY
MKP385639025JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385639025JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385639025JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance39µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385639025JYP5T0
Related LinksMKP385639, MKP385639025JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385639025JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385639025JYP5T0
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RECEIVER PHOTOLINK datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 14-DFN datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 DIGITAL datasheet.pdf
CONN CAP 1B-1S-1D RCPT IP61 datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
SENSOR FIBER AMP NPN 12-24VDC datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
3,3UF 63V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf