Vishay/BCcomponents MKP385643016JPM5T0
MKP385643016JPM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385643016JPM5T0
Brief Description
CAP FILM 43UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385643016JPM5T0.pdf
Availability of MKP385643016JPM5T0
QUANTITY
MKP385643016JPM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385643016JPM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385643016JPM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance43µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385643016JPM5T0
Related LinksMKP385643, MKP385643016JPM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385643016JPM5T0 Details Description
Related parts for MKP385643016JPM5T0
IC OPAMP JFET 3MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 470 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
1.0 WTB VERT HDR L/F 10CKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf