Vishay/BCcomponents MKP385643025JYP5T0
MKP385643025JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385643025JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 43UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385643025JYP5T0.pdf
Availability of MKP385643025JYP5T0
QUANTITY
MKP385643025JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385643025JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385643025JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance43µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385643025JYP5T0
Related LinksMKP385643, MKP385643025JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385643025JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385643025JYP5T0
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8DFN datasheet.pdf
IC SWITCH 8X LOSIDE W/SPI 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
RES 4.3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
16 V Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf