Vishay/BCcomponents MKP385662025JYM2T0
MKP385662025JYM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385662025JYM2T0
Brief Description
CAP FILM 62UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385662025JYM2T0.pdf
Availability of MKP385662025JYM2T0
QUANTITY
MKP385662025JYM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385662025JYM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385662025JYM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance62µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385662025JYM2T0
Related LinksMKP385662, MKP385662025JYM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385662025JYM2T0 Details Description
Related parts for MKP385662025JYM2T0
CONN HEADER 26POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
IC 12 BIT QUAD ADC FIFO 32-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 5.91"L X 5.91"W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf