Vishay/BCcomponents MKP385662025JYP2T0
MKP385662025JYP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385662025JYP2T0
Brief Description
CAP FILM 62UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385662025JYP2T0.pdf
Availability of MKP385662025JYP2T0
QUANTITY
MKP385662025JYP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385662025JYP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385662025JYP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance62µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385662025JYP2T0
Related LinksMKP385662, MKP385662025JYP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385662025JYP2T0 Details Description
Related parts for MKP385662025JYP2T0
CONN CPC SER 3 RCPT 7POS SIZE 23 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
4-1 MULTIDMULTI TRANSCVR 56TSSOP datasheet.pdf
CONN SHV PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
LED NEON PC MNT 2ML datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER SMPTE 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TV 15 PLUG CAP & CHAIN NI datasheet.pdf
26500 10#16 1#2 P TH RECP LC datasheet.pdf
220UF 63V 10X25 datasheet.pdf