Vishay/BCcomponents MKP386M447250YT6
MKP386M447250YT6 picture photo
Mfg. Part Number
MKP386M447250YT6
Brief Description
MKP 0.47UF 5% 2500VDC DRAWING T6
Datasheet Download
MKP386M447250YT6.pdf
Availability of MKP386M447250YT6
QUANTITY
MKP386M447250YT6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP386M447250YT6
Internal Part NumberEIS-MKP386M447250YT6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC800V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)5.5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP386M447250YT6
Related LinksMKP386M4, MKP386M447250YT6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP386M447250YT6 Details Description
Related parts for MKP386M447250YT6
MOSFET N-CH 500V 26A TO-247AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 2POS ENCLSD datasheet.pdf
PLUG L5-20 SUPER-SAFEWY 20A/125V datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf