Vishay/BCcomponents MKP386M468200JT1
MKP386M468200JT1 picture photo
Mfg. Part Number
MKP386M468200JT1
Brief Description
MKP 0.68UF 5% 2000VDC DRAWING T1
Datasheet Download
MKP386M468200JT1.pdf
Availability of MKP386M468200JT1
QUANTITY
MKP386M468200JT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP386M468200JT1
Internal Part NumberEIS-MKP386M468200JT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP386M468200JT1
Related LinksMKP386M4, MKP386M468200JT1 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP386M468200JT1 Details Description
Related parts for MKP386M468200JT1
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 160LQFP datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABINET STEEL 23.6X31.5X86.1 BEI datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 80 OHM 200MA 0201 datasheet.pdf