Vishay/BCcomponents MKP386M468200YT6
MKP386M468200YT6 picture photo
Mfg. Part Number
MKP386M468200YT6
Brief Description
MKP 0.68UF 5% 2000VDC DRAWING T6
Datasheet Download
MKP386M468200YT6.pdf
Availability of MKP386M468200YT6
QUANTITY
MKP386M468200YT6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP386M468200YT6
Internal Part NumberEIS-MKP386M468200YT6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP386M468200YT6
Related LinksMKP386M4, MKP386M468200YT6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP386M468200YT6 Details Description
Related parts for MKP386M468200YT6
IC REDRIVER LVDS 1CH 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 36.02VC AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF NPN 45GHZ 4.7V SOT343 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 103 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.4KOHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf