Vishay/BCcomponents MKP386M550070JT4
MKP386M550070JT4 picture photo
Mfg. Part Number
MKP386M550070JT4
Brief Description
MKP 5UF 5% 700VDC DRAWING T4
Datasheet Download
MKP386M550070JT4.pdf
Availability of MKP386M550070JT4
QUANTITY
MKP386M550070JT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP386M550070JT4
Internal Part NumberEIS-MKP386M550070JT4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance5µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC420V
Voltage Rating - DC700V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP386M550070JT4
Related LinksMKP386M5, MKP386M550070JT4 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP386M550070JT4 Details Description
Related parts for MKP386M550070JT4
CONN PLUG CORD MINI 7POS FEMALE datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 28HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 38.5NH 500MA 290 MOHM datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUAL LC-LC 1M datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PWR INLET MOD FILTERED DP 6A datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED HI YEL 220V datasheet.pdf