Vishay/BCcomponents MKT1813315106G
MKT1813315106G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813315106G
Brief Description
CAP FILM 15NF 20% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813315106G.pdf
Availability of MKT1813315106G
QUANTITY
MKT1813315106G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813315106G
Internal Part NumberEIS-MKT1813315106G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813315106G
Related LinksMKT1813, MKT1813315106G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813315106G Details Description
Related parts for MKT1813315106G
CAP 220MF -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
IC ENCODER RGB TO NTSC 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC HEX BUF/CONV INVERTER 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DISPLAY 13.2MM RED 1DIGIT CA datasheet.pdf