Vishay/BCcomponents MKT1813322104G
MKT1813322104G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813322104G
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813322104G.pdf
Availability of MKT1813322104G
QUANTITY
MKT1813322104G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813322104G
Internal Part NumberEIS-MKT1813322104G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813322104G
Related LinksMKT1813, MKT1813322104G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813322104G Details Description
Related parts for MKT1813322104G
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 9.7A TO-220AB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
IC MMIC LNA GAAS PHEMT DIE 1=2PC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
250 FASTON IS datasheet.pdf
1200UF 100V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf