Vishay/BCcomponents MKT1813333404R
MKT1813333404R picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813333404R
Brief Description
CAP FILM 33NF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813333404R.pdf
Availability of MKT1813333404R
QUANTITY
MKT1813333404R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813333404R
Internal Part NumberEIS-MKT1813333404R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813333404R
Related LinksMKT1813, MKT1813333404R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813333404R Details Description
Related parts for MKT1813333404R
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3 PSIG 20MA 1/8 - 27 NPT datasheet.pdf
IC BUS SWITCH DUAL 1X1 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 15A 250V datasheet.pdf