Vishay/BCcomponents MKT1813415066G
MKT1813415066G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813415066G
Brief Description
CAP FILM 150NF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813415066G.pdf
Availability of MKT1813415066G
QUANTITY
MKT1813415066G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813415066G
Internal Part NumberEIS-MKT1813415066G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813415066G
Related LinksMKT1813, MKT1813415066G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813415066G Details Description
Related parts for MKT1813415066G
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1M OHM 8SIP datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184POS .050 R/A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
WHITE POLYESTER 2" X .625" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12A datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MICRF220 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf