Vishay/BCcomponents MKT1813422066R
MKT1813422066R picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813422066R
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 220NF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813422066R.pdf
Availability of MKT1813422066R
QUANTITY
MKT1813422066R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813422066R
Internal Part NumberEIS-MKT1813422066R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1813
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813422066R
Related LinksMKT1813, MKT1813422066R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813422066R Details Description
Related parts for MKT1813422066R
CONN PLUG 20POS MALE SOLDER GOLD datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 750 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 3KW datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
680UF 25V 10X16MM 105C 2000H datasheet.pdf