Vishay/BCcomponents MKT1813468015G
MKT1813468015G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813468015G
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813468015G.pdf
Availability of MKT1813468015G
QUANTITY
MKT1813468015G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813468015G
Internal Part NumberEIS-MKT1813468015G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813468015G
Related LinksMKT1813, MKT1813468015G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813468015G Details Description
Related parts for MKT1813468015G
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 1400A B-43 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 198.74UH SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A MPG06 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf