Vishay/BCcomponents MKT1813610064
MKT1813610064 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813610064
Brief Description
CAP FILM 10UF 5% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813610064.pdf
Availability of MKT1813610064
QUANTITY
MKT1813610064 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813610064
Internal Part NumberEIS-MKT1813610064
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813610064
Related LinksMKT181, MKT1813610064 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813610064 Details Description
Related parts for MKT1813610064
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 1.72K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 16SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.316 OHM 1% 5W datasheet.pdf
D4NL-4HFG-B datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 7A DO201AD datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 8POS datasheet.pdf