Vishay/BCcomponents MKT1813622015
MKT1813622015 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813622015
Brief Description
CAP FILM 22 UF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813622015.pdf
Availability of MKT1813622015
QUANTITY
MKT1813622015 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813622015
Internal Part NumberEIS-MKT1813622015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1813
Packaging*
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813622015
Related LinksMKT181, MKT1813622015 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813622015 Details Description
Related parts for MKT1813622015
RES SMD 28K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 8K OTP 20DIP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .237" .165"L datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" STACKER datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 20"W datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.7K OHM 1% 30W datasheet.pdf
MOUNTING ADAPTER CUB5/MLPS DIN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK FOR 25MM BGA datasheet.pdf