Vishay/BCcomponents MKT1817222405D
MKT1817222405D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817222405D
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 10% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817222405D.pdf
Availability of MKT1817222405D
QUANTITY
MKT1817222405D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817222405D
Internal Part NumberEIS-MKT1817222405D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817222405D
Related LinksMKT1817, MKT1817222405D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817222405D Details Description
Related parts for MKT1817222405D
IC 24BIT LP STEREO DAC 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.64K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CUTTER CABLE CIRCULAR 26.57" datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.25% 1/5W 0805 datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
RES 500 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 13POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo CODEC with 5 Channel I/P Multiplexer IC datasheet.pdf