Vishay/BCcomponents MKT1817222406
MKT1817222406 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817222406
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817222406.pdf
Availability of MKT1817222406
QUANTITY
MKT1817222406 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817222406
Internal Part NumberEIS-MKT1817222406
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817222406
Related LinksMKT181, MKT1817222406 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817222406 Details Description
Related parts for MKT1817222406
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 620MA 971 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
090III 4P PLUG ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMB datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf