Vishay/BCcomponents MKT1817256015W
MKT1817256015W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817256015W
Brief Description
CAP FILM 5.6 NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817256015W.pdf
Availability of MKT1817256015W
QUANTITY
MKT1817256015W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817256015W
Internal Part NumberEIS-MKT1817256015W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Packaging*
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817256015W
Related LinksMKT1817, MKT1817256015W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817256015W Details Description
Related parts for MKT1817256015W
IC OTP 4MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3/4"X 36YD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 11A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 6POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
3G EVDO CM WITH GPS, ST datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf