Vishay/BCcomponents MKT1817415065W
MKT1817415065W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817415065W
Brief Description
CAP FILM 150NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817415065W.pdf
Availability of MKT1817415065W
QUANTITY
MKT1817415065W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817415065W
Internal Part NumberEIS-MKT1817415065W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817415065W
Related LinksMKT1817, MKT1817415065W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817415065W Details Description
Related parts for MKT1817415065W
MOSFET N-CH 20V 54A I-PAK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.42KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN WALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
PAC-PREM-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf