Vishay/BCcomponents MKT1817415066D
MKT1817415066D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817415066D
Brief Description
CAP FILM 150NF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817415066D.pdf
Availability of MKT1817415066D
QUANTITY
MKT1817415066D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817415066D
Internal Part NumberEIS-MKT1817415066D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817415066D
Related LinksMKT1817, MKT1817415066D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817415066D Details Description
Related parts for MKT1817415066D
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 115V datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 737FCBGA datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHT 2700K SCREW MT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS BOX MNT SKT datasheet.pdf