Vishay/BCcomponents MKT1817422015G
MKT1817422015G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817422015G
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817422015G.pdf
Availability of MKT1817422015G
QUANTITY
MKT1817422015G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817422015G
Internal Part NumberEIS-MKT1817422015G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817422015G
Related LinksMKT1817, MKT1817422015G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817422015G Details Description
Related parts for MKT1817422015G
FIXED IND 47UH 500MA 640 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 5POS STR GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf