Vishay/BCcomponents MKT1817422016D
MKT1817422016D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817422016D
Brief Description
CAP FILM 220NF 20% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817422016D.pdf
Availability of MKT1817422016D
QUANTITY
MKT1817422016D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817422016D
Internal Part NumberEIS-MKT1817422016D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817422016D
Related LinksMKT1817, MKT1817422016D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817422016D Details Description
Related parts for MKT1817422016D
CONN SOCKET 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 9SIP datasheet.pdf
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
PRMGSCD-6YW=.100 GRID DIODE RELA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf