Vishay/BCcomponents MKT1817427066D
MKT1817427066D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817427066D
Brief Description
CAP FILM 270 NF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817427066D.pdf
Availability of MKT1817427066D
QUANTITY
MKT1817427066D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817427066D
Internal Part NumberEIS-MKT1817427066D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817427066D
Related LinksMKT1817, MKT1817427066D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817427066D Details Description
Related parts for MKT1817427066D
FERRITE BEAD CORE EMI L/F 6.35MM datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 75A 660V PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 44' datasheet.pdf
IC FPGA 194 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC 214AB datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf