Vishay/BCcomponents MKT1817433014G
MKT1817433014G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817433014G
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 330NF 5% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817433014G.pdf
Availability of MKT1817433014G
QUANTITY
MKT1817433014G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817433014G
Internal Part NumberEIS-MKT1817433014G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817433014G
Related LinksMKT1817, MKT1817433014G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817433014G Details Description
Related parts for MKT1817433014G
JUMPER-H1502TR/A3048L/X 5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM DIA 19.5MM RA datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 250E 15.5KV BOL datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1/8-48" datasheet.pdf
SGE-245-2-1500 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
ACCES BLANKING PIECE PG 36 WITH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf