Vishay/BCcomponents MKT1817433014G
MKT1817433014G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817433014G
Brief Description
CAP FILM 330NF 5% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817433014G.pdf
Availability of MKT1817433014G
QUANTITY
MKT1817433014G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817433014G
Internal Part NumberEIS-MKT1817433014G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package800
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817433014G
Related LinksMKT1817, MKT1817433014G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817433014G Details Description
Related parts for MKT1817433014G
CONN RECEPT 22POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
IC LINE DRVR DUAL ADSL 28-HTSSOP datasheet.pdf
CARD EDGE 120PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100' datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf