Vishay/BCcomponents MKT181743306535W
MKT181743306535W picture photo
Mfg. Part Number
MKT181743306535W
Brief Description
CAP FILM 330 NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT181743306535W.pdf
Availability of MKT181743306535W
QUANTITY
MKT181743306535W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT181743306535W
Internal Part NumberEIS-MKT181743306535W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT181743306535W
Related LinksMKT18174, MKT181743306535W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT181743306535W Details Description
Related parts for MKT181743306535W
Crystal 22.1184MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 8POS datasheet.pdf
RES SMD 3.5K OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf
PDU FOR GT SERIES 8 & 10KVA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf