Vishay/BCcomponents MKT1817433065G
MKT1817433065G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817433065G
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817433065G.pdf
Availability of MKT1817433065G
QUANTITY
MKT1817433065G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817433065G
Internal Part NumberEIS-MKT1817433065G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817433065G
Related LinksMKT1817, MKT1817433065G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817433065G Details Description
Related parts for MKT1817433065G
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.138" (3.50mm) Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
IC FIFO 64X36 6NS 128QFP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf