Vishay/BCcomponents MKT1818222635D
MKT1818222635D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1818222635D
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 10% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1818222635D.pdf
Availability of MKT1818222635D
QUANTITY
MKT1818222635D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1818222635D
Internal Part NumberEIS-MKT1818222635D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1818
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1818222635D
Related LinksMKT1818, MKT1818222635D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1818222635D Details Description
Related parts for MKT1818222635D
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 110A D2PAK datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6 datasheet.pdf
LABELS ID datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 1.3V SSOT-2 datasheet.pdf