Vishay/BCcomponents MKT1818222636F
MKT1818222636F picture photo
Mfg. Part Number
MKT1818222636F
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 20% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1818222636F.pdf
Availability of MKT1818222636F
QUANTITY
MKT1818222636F Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1818222636F
Internal Part NumberEIS-MKT1818222636F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1818
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1818222636F
Related LinksMKT1818, MKT1818222636F Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1818222636F Details Description
Related parts for MKT1818222636F
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CAB IEEE1394 FIREWIRE 6/4POS 3' datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 9W datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC CONV D/A 8BIT DBL BUFF 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 33 OHM 0402 datasheet.pdf