Vishay/BCcomponents MKT1818315256D
MKT1818315256D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1818315256D
Brief Description
CAP FILM 15NF 20% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1818315256D.pdf
Availability of MKT1818315256D
QUANTITY
MKT1818315256D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1818315256D
Internal Part NumberEIS-MKT1818315256D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1818
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1818315256D
Related LinksMKT1818, MKT1818315256D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1818315256D Details Description
Related parts for MKT1818315256D
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K SERIAL 16TQFN datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR 48TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 15.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 8.5A 8 MOHM SMD datasheet.pdf