Vishay/BCcomponents MKT1820322106
MKT1820322106 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820322106
Brief Description
CAP FILM 22NF 20% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820322106.pdf
Availability of MKT1820322106
QUANTITY
MKT1820322106 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820322106
Internal Part NumberEIS-MKT1820322106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1820
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing*
ApplicationsDC Link, DC Filtering
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820322106
Related LinksMKT182, MKT1820322106 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820322106 Details Description
Related parts for MKT1820322106
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
HEATSHRINK FABRIC .47"X200' datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 26POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN SMC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 71POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf