Vishay/BCcomponents MKT1820347255
MKT1820347255 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820347255
Brief Description
CAP FILM 47NF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820347255.pdf
Availability of MKT1820347255
QUANTITY
MKT1820347255 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820347255
Internal Part NumberEIS-MKT1820347255
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820347255
Related LinksMKT182, MKT1820347255 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820347255 Details Description
Related parts for MKT1820347255
DIODE SCHOTTKY 150V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
PHOTOTRANS SILICON NPN HERM TO18 datasheet.pdf
TOOL & DIE CRIMP .100/.128/.151 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
USB A TO MINI B 1.5M WHITE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER 150PSI NPT datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf