Vishay/BCcomponents MKT1820410104
MKT1820410104 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820410104
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820410104.pdf
Availability of MKT1820410104
QUANTITY
MKT1820410104 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820410104
Internal Part NumberEIS-MKT1820410104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package170
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820410104
Related LinksMKT182, MKT1820410104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820410104 Details Description
Related parts for MKT1820410104
LED AMBER DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SIDACTOR SLIC UNI 160V 50A DO214 datasheet.pdf
IC DECOD/DEMUX 3-8 LINE 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf