Vishay/BCcomponents MKT1820415406
MKT1820415406 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820415406
Brief Description
CAP FILM 150NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820415406.pdf
Availability of MKT1820415406
QUANTITY
MKT1820415406 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820415406
Internal Part NumberEIS-MKT1820415406
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820415406
Related LinksMKT182, MKT1820415406 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820415406 Details Description
Related parts for MKT1820415406
IC CNTRLR HOT SWAP 10-MSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14VQFN datasheet.pdf
TXRX SPEED CAN 5V 180MA PWRSO20 datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf