Vishay/BCcomponents MKT1820422404
MKT1820422404 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820422404
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820422404.pdf
Availability of MKT1820422404
QUANTITY
MKT1820422404 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820422404
Internal Part NumberEIS-MKT1820422404
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820422404
Related LinksMKT182, MKT1820422404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820422404 Details Description
Related parts for MKT1820422404
CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 47.99VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 16V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS DUAL BLACK datasheet.pdf