Vishay/BCcomponents MKT1820615066
MKT1820615066 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820615066
Brief Description
CAP FILM 15UF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820615066.pdf
Availability of MKT1820615066
QUANTITY
MKT1820615066 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820615066
Internal Part NumberEIS-MKT1820615066
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820615066
Related LinksMKT182, MKT1820615066 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820615066 Details Description
Related parts for MKT1820615066
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 165MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 23W NI-780 datasheet.pdf
IC AUD DECODER 144LQFP datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-UQFN datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf