Vishay/BCcomponents MKT1820715015
MKT1820715015 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820715015
Brief Description
CAP FILM 150UF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820715015.pdf
Availability of MKT1820715015
QUANTITY
MKT1820715015 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820715015
Internal Part NumberEIS-MKT1820715015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820715015
Related LinksMKT182, MKT1820715015 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820715015 Details Description
Related parts for MKT1820715015
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS RF N-CH HF/VHF/UHF M174 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F TYPE datasheet.pdf
SCOTCHBLU PNTR TAPE 1.88"X60YD datasheet.pdf