Vishay/BCcomponents MKT1822310635
MKT1822310635 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822310635
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 10NF 10% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822310635.pdf
Availability of MKT1822310635
QUANTITY
MKT1822310635 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822310635
Internal Part NumberEIS-MKT1822310635
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1822
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822310635
Related LinksMKT182, MKT1822310635 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822310635 Details Description
Related parts for MKT1822310635
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT DEV FOR CC1050 433MHZ datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 5% 100V 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 250MA SOD80 datasheet.pdf