Vishay/BCcomponents MKT1822333256W
MKT1822333256W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822333256W
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822333256W.pdf
Availability of MKT1822333256W
QUANTITY
MKT1822333256W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822333256W
Internal Part NumberEIS-MKT1822333256W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1822
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822333256W
Related LinksMKT1822, MKT1822333256W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822333256W Details Description
Related parts for MKT1822333256W
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DUAL PCMCIA PWR SWITCH 30SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 6P VRT UNSHLD datasheet.pdf
MIDGET FUSE 1KVDC FST 30A SOLAR datasheet.pdf