Vishay/BCcomponents MKT1822410015
MKT1822410015 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822410015
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822410015.pdf
Availability of MKT1822410015
QUANTITY
MKT1822410015 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822410015
Internal Part NumberEIS-MKT1822410015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822410015
Related LinksMKT182, MKT1822410015 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822410015 Details Description
Related parts for MKT1822410015
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 0804 datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 1A 250V SCREW datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 24HTSSOP datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP FLAT PRINTED HORIZON datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VAC 2200 PC datasheet.pdf