Vishay/BCcomponents MKT1822410015W
MKT1822410015W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822410015W
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822410015W.pdf
Availability of MKT1822410015W
QUANTITY
MKT1822410015W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822410015W
Internal Part NumberEIS-MKT1822410015W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822410015W
Related LinksMKT1822, MKT1822410015W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822410015W Details Description
Related parts for MKT1822410015W
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 500MA SC-75A datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 140KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 18.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf